FREE-AIR koduleht

+372 5559 5910 info@free-air.ee

Menu

Ventilatsioon

Suitsetamisruumi ventilatsiooni paigaldame vastavalt ruumile ja vajadusele. Ventilatsiooni paigaldamisel on mitmeid erivõimalusi:

  • Värvitud kujul lae alla (ripplae võimaluse puudumisel)
  • Ripplae peale
  • Seintesse (kipsseina taha või vahele)

Lae alla paigaldamine on kõige soodsam, kuid mitte parim variant. Ventilatsioonitorud oleksid sellisel juhul kinnitatud lakke ja need värvitaks samas toonis laega. Värvimisega saavutatakse küll visuaalselt vähemärgatav tulemus, kuid negatiivne pool siin on torude müra (s.h ka õhu liikumisest tekkiv müra, mis tuleneb kompaktsuse säilitamiseks kasutusele võetud väiksema läbimõõduga torude kasutamisest).

Ripplae peale paigaldamine on kõige enam levinud variant. Ripplagi varjab lae alla veetud torud ja lihtsustab nende paigaldamise struktuuri. Ripplagi summutab hästi ventilatsioonimüra. Loomulikult on riplae paigaldamine lisakulu, kuid tasub ennast ära kui eesmärgiks on ruumi esinduslik väljanägemine.

Seintesse torude paigaldamine on kõige kasulikum variant siis, kui lae all jääb ruumi napiks. Seinad võimaldavad endasse peita kandilise profiiliga torusid. Selliste torude kasutamine teeb raskeks ventilatsooni hoolduse, kuid tasub ära kuna võimaldab õhu äratõmmet seinte ükskõik milliselt kõrguselt. Sellise variandi puhul valmistatakse seinad kipsist ja vajadusel saab teha ka ainult ühe seina, kus asuvad ventilatsioonitorud, mis võimaldab teha teised seinad klaas- või metall-klaasmoodulitest.